Poslední dobou neustále dostávám dotazy ze širokého okolí, jak tu práci vlastně hledat. Došlo mi, že spoustu lidí trápí stále stejné otázky, jako trápily tehdy nás v začátku.

Ne všichni jsou pochopitelně takový blázni jako my, aby do toho skočili intuitivně po hlavě a tak je jasné, že nejprve hledají informace.

Informace, které by alespoň trochu utišily strach z neznáma.


NAPADENÍ NÁPADEM

Tak jako jsem kdysi skočila po hlavě do Norska, tak i nyní rozhodnutí o vzniku této publikace a tohoto projektu bylo velmi intuitivní. Tímto nápadem jsem byla totiž doslova napadena, a trochu až zaskočena.

Stalo se tak přesně třetí den po návratu do ČR z Norska. Ráno mi to docvaklo. Proč mám donekonečna odpovídat na stále stejné dotazy, když stejně nejsem schopná vše v jednom emailu pořádně popsat tak, aby to mělo doopravdy efekt a lidem to pomohlo?

Zpočátku to začalo nevinně. Za týden byl ale už hotový první eBook.

Za druhý týden na moje 30. narozeniny jsem spustila webové stránky, které jsem si jako naprostý laik dělala sama (to byl pro mě tvrdý oříšek).

Přítel už byl alergický na slovo „práce v Norsku“ a cítil se být odsunut na druhou kolej. Ty první dva týdny jsem ho totiž vyměnila za počítač, se kterým jsem trávila 12 hodin denně.

I moje páteř brzy začala dávat najevo svou nespokojenost. Bylo třeba situaci trochu zharmonizovat, abych nebyla časem odsunuta na druhou kolej i já…

Po spuštění webu mi to došlo. Proboha, do čeho jsem se to vlastně pustila!?

Přišly mě navštívit kamarádky pochybnosti společně s parťákem strachem z neznáma, který nikdy nezůstává pozadu.

Zvládnu to? Pomůže to lidem? Dokážu to vytvořit opravdu kvalitně? Netroufám si moc, že zrovna já chci radit lidem? Co když akorát vyhodím peníze za programy, specialisty na web (občas musel zakročit odborník), úřady, strávím s tím moře času a nikoho ta publikace nebude zajímat a ještě mě doklepnou vlnou kritiky?

No nic, už jsem v tom plavala až po uši a v podstatě nešlo couvnout. Nezbylo mi než se tomu postavit čelem. Sednout zpět k počítači a psát a psát a psát 🙂


POCHYBY A STRACH TU S NÁMI VŽDY BYLI A BUDOU

Pochyby a strach jsou hold našimi nerozlučnými spojenci a jen tak se jich zbavit nedá. Vždy tu s námi budou. Je ale důležité si připomenout, že nás měly tyto vlastnosti původně chránit v okamžiku ohrožení našeho života.

Vždycky si vzpomenu na větu, co mi říkávala moje máma.

„Jak nejde o život, tak jde o h….o!“

Vždy si tuto větu připomínám, když už jde fakt do tuhého.

Strachu a pochybnostem se v životě asi nevyhnu, ale snažím se těmto spojencům alespoň nevěnovat tolik pozornosti. V opačném případě bych se do Norska asi v životě nedostala a už vůbec by nevznikla tato publikace a tento projekt.


ZROZENÍ DÍLA..PŘESNĚ TOHO, CO NÁM V ZAČÁTKU TOLIK CHYBĚLO!

Po několika měsících intenzivní a takřka nonstop práce konečně přišla na svět ekniha.

Je plná našich zkušeností z praxe, faktických informací od norských „ouřadů“. V rámci balíčku Superior je její součástí pro mě možná až neuvěřitelné množství kontaktů na pracovní místa a vstup do členské sekce s aktuálními inzeráty.

To vše jsem pro vás shrnula do jednoho „díla“ abyste mohli získat to, co nám v začátku tolik chybělo. Cenné informace, rady, zkušenosti a kontakty.

A to vše máte k dispozici za téměř dvacetinu né-li padesátinu toho, co byste jinak museli zaplatit agenturám.

Není totiž nutné utrácet hned za agentury a nechat si jimi strhávat klidně až 50% z vašeho platu. Pokud se zvládnete domluvit anglicky, doporučuji vám se obrnit trpělivostí a jít do toho na vlastní pěst!

Budete po zásluze odměněni!

Ke stažení ZDARMA

eBook ZDARMA "Vzhůru na sever" a mini sada kontaktů na pracovní místa

ZAČÁTKY NEBÝVAJÍ NIKDY JEDNODUCHÉ…
Sdílejte, pokud se vám to líbí

Nikola Byrtusová

Jmenuji se Nikola Pokorná a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska. Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku sám/a bez agentur, ať už jste student, nezaměstnaný nebo hledáte v životě změnu. Nejsem agentura, ale znám strategii, která mi už mnohokrát pomohla při hledání práce. Veškeré mé zkušenosti a znalosti jsem se rozhodla Vám předat prostřednictvím této stránky a eBooku plného konkrétních informací!