Co se angličtiny týče, já osobně jsem se hodně dlouho řadila mezi věčné začátečníky. Dlouho mi trvalo než jsem konečně odhodila stud a začala více mluvit. Ze školy byl člověk trochu zmagořený, že když to neřekne perfektně, je to špatně.
Až časem jsem pochopila, že o perfekcionalismus tady skutečně nikomu nejde. Ani ted moje gramatika rozhodně není perfektní a výslovnost stále připomíná slavnou čecháckou angličtinu. Je mi to akorát už tak nějak jedno. Snažím se na tom pracovat, ale když se mi to nepodaří zrovna na jedničku, už se z toho nehroutím. Zásadní je, že si s druhým člověkem rozumím a on rozumí mě. Vždyť o to v komunikaci přeci jde, ne?
V Norsku to platí dvojnásob. Přeci jenom, pokud tam člověk chce získat nějakou práci, je předpoklad, že se dokáže domluvit. Samozřejmě, že nejideálnější varianta by byla, pokud se dokáže domluvit norsky. To ovšem před odjezdem ne každý zvládá, proto se většina z nás opírá právě o kvalitní hovorovou angličtinu.
Nedávno jsem se dozvěděla, že podle statistik na tom jsme jakožto Češi se znalostí angličtiny nejhůře v celé Evropské Unii. Ups. To mě trochu vyděsilo. Začala jsem pátrat, jaké jsou v dnešní době vůbec možnosti, co se studia jazyků týče. Velice mě zaujal projekt EasyLingo, který mám nyní možnost testovat sama na sobě.
No, co si budeme povídat, v dnešní době se bez angličtiny ve světě prostě nehnete. A vlastně nejenom ve světě, ale i po internetu. Je to všude.

Podívejte se na video, jak bídně na tom my Češi jsme s angličtinou:

Jak jsme my Češi schopni domluvit se anglicky v zahraničí? Možná i díky předchozí masívní podpoře ruštiny jsme na tom dost bídně. Prý, jen 27 procent lidí se dokáže domluvit anglicky v cizině. V závěsu za námi jsou hned Slováci, kteří na tom jsou ještě o procento hůře. Nejhůře Španělé, ti mají prý jen 22 procent lidí, kteří jsou schopni domluvit se anglicky. Překvapivě na tom jsou lépe, jak Francouzy.
Na mapě není uvedené Rusko, které není součástí Unie. Co myslíte, jak moc se lidé v Rusku chtějí učit anglicky? Vzpomínám si na zážitek z mezinárodního letiště Moskva. Vše napsané azbukou, hlášení jedině v ruštině, úředníci hovořící zásadně rusky. Jediné s čím vyšli vstříc, že napsali alespoň názvy destinací v latince. Asi sami uznali, že by to mohlo způsobit značné komplikace. No, s angličtinou se v Rusku skutečně příliš neobtěžují. 
Ale proč sem tahám Rusko, když se tady celou dobu bavíme o Norsku? Abyste si udělali obrázek o zemi, ve které uspěl právě projekt EasyLingo,  který má za cíl naučit anglicky za 30 hodin.
EasyLingo obsahuje prověřené metody rychlého učení jazyků. Žádné zbytečné biflování slovíček. Žádné dlouhé vyučovací hodiny. Místo toho doslova škola hrou s využitím počítače. Bez nutnosti dlouhého trápení,  jedna lekce je vždy dlouhá 20 minut. Bylo ověřeno, že vše funguje i v Rusku. Možná i proto se později rozhodli ukázat systém výuky angličtiny EasyLingo i v České Republice.
Co je na metodě EasyLingo nové, v čem by měla být lepší? Je to hlavně využití nových poznatků ve výuce jazyků. Navíc, doplněno možnostmi počítačů a internetu. Vše je řešeno zábavnou interaktivní formou. Navíc, počítač dokáže sledovat proces vašeho učení a sám vám nabízí zejména to, co byste si měli více procvičit. Stává se tak vašim osobním učitelem.
Vše je založeno na moderních poznatcích, zkoumajících možnosti naučit se cizí jazyk. Doslova, převedeno do praxe dávné Komenského rčení: „Škola hrou“. Vše probíhá zábavnou formou, kdy se opakují části, se kterými máte problém. Nejste nuceni opakovat si to, co už znáte. Navíc, nejste stresování starými metodami, kdy jste byli zkoušeni před ostatními.

Je možné naučit se díky EasyLingo za 30 hodin anglicky?

Možná se vám může zdát být slibovaných 30 hodin na výuky jedné úrovně jazyka nějak málo. Je to ale jen zdání. Běžná dosavadní výuka byla poznamenána zbytečně nevyužitým časem. Metoda EasyLinfo je postavena na jiných principech. Skládá se z krátkých dvacetiminutových bloků, 90 dní za sebou. Což dává v součtu zmíněných 30 hodin čistého času.
Vše je podřízeno metodě zrychleného učení, kdy je nutné si vše zapamatovat s maximální efektivitou. Dokonce i frekvence opakování slovíček podléhá výsledkům zkoumání křivky zapomínání. Velký význam je také dán například souvislostem slovíček, kdy je snadnější zapamatovat si slovní spojení, než samostatné slovíčko. Takových detailů je v metodě EasyLingo více. Určitě je výuka angličtiny s EasyLingo jiná, než jsem poznala já kdysi na škole. To se nedá srovnat.
Mám nyní možnost testovat sama na sobě metody EasyLingo. Takových výukových kurzů jsem už viděla více. V případě EasyLingo jsem však dost překvapená různorodostí, kdy jsou zdánlivě totožné situace podány nějak jinak. Výuka není díky tomu nudná, stává se zábavnou a plnou očekávání, co bude dále následovat.
Jsem stále spíše jen na začátku, nemůžu proto dělat nějaké větší závěry. Navíc, rozhodně nejsem ta, kdo by se měl vyjadřovat ke správnosti výuky angličtiny. Já osobně jsem zatím s tím, co jsem dostala od EasyLingo spokojená. Rozhodně jsem měla možnost si vyzkoušet učit se angličtinu nějak jinak, než dříve ve škole.
OnlineJazyky v systémy EasyLingo, to je sada jazykových kurzů angličtiny. Obsahuje všechny úrovně angličtiny (A1-, A+, A2-, A2+, B1-, B1+, B2-, B2+, C1, C2). Dovolí vám to naučit se anglicky snadno a rychle. Navíc, pokud dokončíte jednu jazykovou úroveň, budete mít možnost pokračovat v následující úrovni v prostředí, které už budete znát. Pokud si zakoupíte kompletní balík, nebudete přitom muset si už nikdy v rámci rodiny dokupovat další jazykové úrovně.
Ve všech úrovních dostanete jednotné ovládací prostředí, které bude celou dobu podporovat vaše pokroky ve výuce angličtiny. Navíc, dostanete i další výhody, které vám dovolí věnovat se angličtině s větším nasazení a s větší motivací. 
Doufám, že vám tento článek pomůže v rozhodování, pokud aktuálně váháte, jaký kurz vybrat. 

GOOD LUCK 😉 

EasyLingo, anglicky za 30 hodin..SKUTEČNĚ?
Sdílejte, pokud se vám to líbí

Nikola Byrtusová

Jmenuji se Nikola Byrtusová (dříve Pokorná) a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska. Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku sám/a bez agentur, ať už jste student, nezaměstnaný nebo hledáte v životě změnu. Nejsem agentura, ale znám strategii, která mi už mnohokrát pomohla při hledání práce. Veškeré mé zkušenosti a znalosti jsem se rozhodla Vám předat prostřednictvím této stránky a eBooku plného konkrétních informací!