V Norsku se dá často pracovat v úžasných lokalitách. V místech, kde byste se jako turista nedoplatili. Můžete tak nejen pobývat dlouhodobě na nejkrásnějších místech Norska, ale ještě u toho navíc vydělávat pěknou sumičku peněz.
Toto jsou hotely, které v posledních 2 letech hledaly posily ovládající angličtinu. Často se jednalo o pozice jako kuchař, pomoc v kuchyni, číšník nebo housekeeping.

Farma Hov Gard

Hov Gård se nachází v krásném prostředí na ostrově Hov na ostrově Gimsøy, mezi nádhernou bílou pláží s výhledem na oceán a hory Hoven, na severní straně Lofotenských ostrovů. Hov Gard nabízí kemp, restauraci a projíždky na koních.
Hov je jedním z nejstarších míst Lofot a také se zde nacházejí historické památky z dávných dob. Patří mezi ně přístavy pro vikingské lodě, pohanský chrám a hroby z dob Vikingů. 

Hotel a Rezort a zároveň pevnost Oscarborg

Oscarsborg Hotel & Resort se nachází na pevnosti Oscarsborg, cca. 30 minut od Osla. Hotel nabízí 89 pokojů, několik konferenčních místností, banketů, restaurací a širokou škálu aktivit pro mladé i staré.
Na pevnosti Oscarsborg najdete také několik galerií, muzeum, přístav pro hosty, turistické stezky, děla a historické památky. Po celý rok se zde také pořádá několik akcí, koncertů a dalších kulturních akcí.

Běžkařský hotel Sognefjellshytta

Bežkařský hotel, který se nachází 1400m.n.m.. Sníh tu je i v červenci. Před hotelem je upravená běžkařská trat, kterou často navštěvují norské národní týmy. V červenci a v srpnu, když sníh trochu roztaje můžete podnikat výlety po náhorní plošině. Hotel se nachází 1 hodinu od nejbližší civilizace. 1 hodinu to trvá dolů k fjordu a 1 hodinu do známého městečka Lom.

Trollstigen Camping a Gjestegård

Kemp, ubytování a restaurace v jednom. Nachází se kousek od známé cesty Trollstigen, dole v údolí kousek od fjordu.

Vollan Gjestestue

Tento guesthouse se nachází na severu na Lofotech poblíž fjordu. Je to lepší hotel nabízející i různé aktivity jako jízdu se psím nebo sobím spřežením.

Kirkenes snowhotel

Sněžný hotel Kirkenes se nachází na tom nejzašším severu ve východní části regionu Finmark. Je to téměř konec světa. Hotel je z ledu a nabízí jízdu se psím spřežením a samozřejmě pozorování polární záře.

Norefjell Ski Spa

Celoroční rezort, který funguje jak v létě tak v zimě se nachází u lyžařského areálu jen několik kilometrů od Osla. Do první civilizace je to nějakých 30 minut, jelikož rezort se nachází na vrcholku hory. Rezort je to vskutku veliký, takže práce se zde najde víc než dost!

Raubergstulen hotel

Letní horská chata, která funguje od Velikonoc do října. Nachází se v národním parku Jotunheimen a nejblížsí civilizace je hodinu vzdálené městečko Lom. Kousek nad hotelem se nachází letní lyžařské středisko.

Hotel Eliassen Rorbuer

Eliassen Rorbuer je rekreační středisko s rybářskými chatkami. Nachází se na malém ostrově Hamnøy v divoké a krásné přírodě západních Lofot, v obci Moskenes. Mnohé z chatek mají úchvatný výhled na velkolepý fjord Reinefjordu, strmé hory a malebný přístav Hamnøy.

Quality Hotel Resort Voringsfoss

Špičkový hotel, který se nachází jen kousek od Hardangerviddy a na úpatí Hardangerfjordu. Známý vodopád Vøringsfossen je jen 20 km od hotelu.
Chtěli byste pracovat na podobných místech? Jde to!
V členské sekci Navigátoru za prací naleznete v interaktivní mapě více než 500 pracovních kontaktů na nejrůznější pozice. Chce to jen se o nich včas dozvědět a včas reagovat. To samo o sobě ale nestačí. Je nutné takto reagovat na několik desítek né-li stovek takových inzerátů, než někdo zabere.
A tady je kámen úrazu. Spousta z Vás to totiž začne vzdávat, když ani po dvou týdnech nezíská pozitivní reakci. Přitom by stačilo třeba jenom o den navíc a být ve správný čas na správném místě a hned 15. den by to vyšlo 😉
Pro povzbuzení doporučují přečíst tento článek 😉V
Jo a pozdě na hledání práce není nikdy 😉 Chce to být jen dostatečně flexibilní ohledně termínu, kdy můžete začít pracovat!
Pokud tomu chcete jít ještě víc naproti, pak doporučuji být flexibilní po všech stránkách.
Tj. mělo by vám být jedno KDY začnete pracovat, mělo by vám být jedno KDE budete pracovat a čím více pozicí zvládnete, tím lépe pro vás!
Přeji vám hodně štěstí a hlavně trpělivost!

3 denní videokurz

3 otázky, které si musíte zodpovědět, než se rozhodnete vyrazit za prací do Norska!

1. den

2. den

3. den

Jako BONUS získáte také sadu unikátních kontaktů na pracovní místa

Nezapomeňte, že pokud chcete uspět, musíte mít co největší a nejpreciznější seznam pracovních míst a ty následně obepsat! Šance, že Vám odpoví je asi 10% a šance, že odpoví kladně je asi 2 %. Proto čím více kontaktů a odeslaných emailů, tím lépe! Nenechte se odradit 😉 Štěstí přeje připraveným! 

Jmenuji se Nikola a mým cílem je pomáhat lidem, jak si mohou sami nalézt práci v Norsku a to docela rychle a i když neumí zrovna norsky. Pomáhám právě těm, kdo se nechtějí vázat na agentury. Těší mě inspirovat a předávat mé mnohaleté zkušenosti.

Mgr. NIKOLA BYRTUSOVÁ

10 KURIOZNÍCH HOTELŮ, VE KTERÝCH MŮŽETE PRACOVAT!
Sdílejte, pokud se vám to líbí

Nikola Byrtusová

Jmenuji se Nikola Byrtusová (dříve Pokorná) a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska. Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku sám/a bez agentur, ať už jste student, nezaměstnaný nebo hledáte v životě změnu. Nejsem agentura, ale znám strategii, která mi už mnohokrát pomohla při hledání práce. Veškeré mé zkušenosti a znalosti jsem se rozhodla Vám předat prostřednictvím této stránky a eBooku plného konkrétních informací!