PROČ NORSKO?

 

Proč se tento projekt zaměřuje právě na Norsko a ne třeba na Anglii, Švýcarsko, Dánsko, Švédsko nebo jakoukoliv jinou zemi?

       Důvod je jasný! Hlavní roli hrají „nečekaně“ peníze! Norsko patří mezi země s nejnižším státním dluhem, díky ropě a plynu. To je jeden z důvodu vysoké životní úrovně.

       Druhou podstatnou roli pak hraje také méně přesycený pracovní trh jak například ve Švýcarsku.

VÍZA A POVOLENÍ

      Norsko sice není součástí EU, ale je součástí Šengenu. To znamená, že občané EU nepotřebují pracovní víza ani jiná povolení! Což představuje nespornou výhodu oproti složitému vízovému procesu například do Kanady či na Nový Zéland, kde se navíc nedostanete jinak než letecky!

         Ve vedlejší roli pak samozřejmě vystupuje neuvěřitelně nádherná příroda!NORSKÁ KORUNA … 3 x tolik?

         Norská koruna různě balancuje. Zatímco v letech 1998 bychom si v Norsku vydělali 5x tolik, tak v roce 2005 už to bylo „jen“ 4x tolik a ted to je 3x tolik. V Norsku si však mohou dovolit platy 145-175 NOK hrubého za hodinu pro ty nejnižší pozice.

        Dosud jsem ale neslyšela o žádné pozici typu „uklízečka, pokojská“ v ČR, kde by nabízeli 145-175 Kč na hodinu. Pravda, že tuto oblast zde v ČR příliš nesleduji, tak je možné, že se něco najde. Ale co si budeme povídat, zas tak obvyklé to není.

        Takže ono to s tím 3x tolik je relativní, ve skutečnosti je to o něco více a i tak se nám to pořád vyplatí. (Mimochodem nejenom nám Čechům, divila jsem se, kolik tam pracuje i Švédů a Danů.)

VÝDAJE

           S tím vším ovšem souvisí bohužel i fakt, že v Norsku je podstatně dráž, s tím se musí počítat. Ale zas taková tragédie při norském platu to není! V případě, že se tam rozhodnete žít, stane se z vás normální občan, který si bude žít v o něco vyšším standartu než v ČR.

        Ovšem, když pojedete na několika měsíční brigádu a na tu dobu se uskromníte, dost možná si pár stovek tisíc našetříte. Jak s nimi pak naložíte, to už je na Vás. Jestli budete rok cestovat, splatíte dluhy nebo nebudete rok nic dělat.


          Když jsem s mým přítelem v roce 2014 vyrážela poprvé do Norska na blind, dali bychom v tu chvíli „království“ za alespoň nějaké doporučení, rady či kontakty. V poslední době neustále dostávám dotazy na téma „jak si najít práci v Norsku“, jak od kamarádů, známých tak i neznámých lidí. Občas mě někdo pobaví, když si představuje, že mu tu práci snad zařídím já 🙂

        Tady musím zdůraznit jednu důležitou informaci!! Já Vám tu práci nenajdu! Dám Vám konkrétní a podrobný návod na to, jak to můžete udělat vy sami. Přesto to není záruka, že uspějete. Aby se tak stalo, musíte opravdu jednat a jít do toho naplno! Za svou budoucnost zodpovídá každý sám za sebe!

        To je jeden z hlavních důvodů vzniku tohoto projektu. Cílem je poskytnout v kostce základní přehled informací a doporučení, jak si tu práci najít sám i bez nutnosti platit agenturám.


Budu ráda, když pomůže, co nejvíce lidem a zodpoví, co nejvíce otázek každého, kdo o práci v Norsku uvažuje.

NAJDI SVOU PRÁCI SNŮ!!

Chcete si to skutečně pojistit???
Objednejte si balíček Navigátor za prací, který obsahuje to NEJ. Kromě eBooku s formuláři a přístupu do členské sekce Navigátoru, získáte také balíček kontaktů na více jak 200 zaměstnavatelů a unikátní vstup do VIP členské sekce s množstvím aktuálních inzerátů, čímž si zvýšíte Vaši šanci na úspěch až o 90%!