Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Jak už bylo řečeno, tak Norsko je zemí s největším počtem elektromobilů. Vlastníci těchto vozů mají navíc v Norsku parkování zcela zdarma na veřejných parkovištích, a dokonce mají i zdarma trajekty a právo řídit v autobusových uličkách.
Ceny potravin v Norsku jsou příliš vysoké i pro samotné Nory. Proto spousta Norů jezdí nakupovat za hranice do Švédska a tyto nákupy dosahují ročně přes 44 miliard Kč.
Kolik vyděláváte? Ve Skandinávii to nebude žádné tajemství. Švédsko každoročně zveřejňuje daňové přiznání všech daňových poplatníků. Stejně tak Finsko a Norsko. Z technického hlediska můžete vidět, kolik vydělává váš švagr nebo soused. Zveřejnění údajů demonstruje skandinávskou tradici jantelag , která znamená něco v tom smyslu, že nikdo není lepší než kdokoliv jiný.
V roce 2011 Norsko prošlo celonárodním nedostatkem másla. Máslo se tak stalo nejčastěji pašovaným zbožím a online aukce za jeden balíček másla dosahovaly až na 1700 Kč.
Nejdražší plyn na světě je podle průzkumu v Norsku, kde řidiči zaplatí 10,12 dolarů za galon prémiového plynu. Zatímco země má vlastní významné ropné rezervy, místo toho, aby použila peníze na dotování pohonných hmot, soustředí je na financování sociálních výdajů, jako je bezplatné školní vzdělávání a národní infrastruktura.
Norsko má hotovostní rezervy ve výši 850 miliard dolarů, z velké části z ropy. Jako jedna z mála zemí není zadlužená, nýbrž má přebytky, které chytře investuje.
Reklama v Norsku je velice omezená. Kolem silnic uvidíte reklamní bannery opravdu jen zřídka.
Norským národním jídlem se stala mražená pizza Grandioza vyráběná v Norsku.
Na sklonku 19. století si Norsko procházelo obdobím zemědělské krize, kdy hladomor a chudoba nebyl výjimečný. Mezi lety 1825 a 1925 se tak přibližně 1/3 obyvatel Norska přesunula do Severní Ameriky . Vystěhovalectví pak pokračovalo ještě na počátku 20. století a vedlo nakonec k tomu, že dnes žije v Severní Americe víc než jeden milion Norů.
V Oslu existuje bezplatná lékařská ordinace pro neregistrované přistěhovalce .  Dokonce poskytnou bezplatně pacientům i překladatelskou službu.
Nejdelší silniční tunel na světě, tunel Lærdal v Norsku, dlouhý 24,5 km, obsahuje 3 „horské jeskyně“ osvětlené modře a zlatě, které jsou navrženy jako otočné body a pomáhají zabránit klaustrofobii.
Umírání je ve městečku Longyearbyen v Norsku nelegální , protože malý městský hřbitov přestal přijímat těla poté, co zjistili, že permafrost zabraňuje tělu se rozkládat.
BLÁZNIVÁ FAKTA O NORSKU 1. část
Sdílejte, pokud se vám to líbí

Nikola Byrtusová

Jmenuji se Nikola Byrtusová (dříve Pokorná) a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska. Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku sám/a bez agentur, ať už jste student, nezaměstnaný nebo hledáte v životě změnu. Nejsem agentura, ale znám strategii, která mi už mnohokrát pomohla při hledání práce. Veškeré mé zkušenosti a znalosti jsem se rozhodla Vám předat prostřednictvím této stránky a eBooku plného konkrétních informací!