Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku bez agentur, ať už jste student, nezaměstnaný nebo hledáte v životě změnu. Dozvíte se ode mě spoustu rad a typů, jak a kde hledat. Budu se vám snažit ulehčit cestu, jak jen to půjde!

       Jmenuji se Nikola Pokorná a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska.

      Po skončení vysoké školy, mě nejvíc děsila představa, že mě čeká práce od pondělí do pátku a stanu se tak novodobým otrokem v systému. Neměla jsem žádnou představu, čím bych se mohla živit. Po škole jsem neměla téměř žádné zkušenosti

          Na jaře roku 2014 jsem potkala svého současného přítele a oba dva jsme vyhodnotili, že se nacházíme v totožné situaci. Bylo však nutné začít jednat, neb naše konto se pomalu a jistě tenčilo. Na účtě 20 tisíc Kč se netvářilo zrovna optimisticky. Přesto jsme se rozhodli to risknout a zbylé peníze investovat na výjezd za prací do zahraničí.

   

       Po několika úvahách jsme zacílili na Skandinávii. Vzhledem k tomu, jak bylo vše na poslední chvíli, nám nezbylo nic než vyjet na blind a ptát se, jestli nás někdo nezaměstná. 

      Bez kontaktů a jiných informací, jsme i tak práci našli právě v Norsku. Nakonec se ukázalo, že to bylo opravdu to nejlepší, co mohlo být! Cesta k cíli rozhodně však jednoduchá nebyla a stála nás opravdu hodně sil, nervů a trpělivosti.


To, co jsme ale museli podstoupit tehdy my, vy už nebudete muset! 

Vaše cesta bude tak o tolik snazší a rychlejší, jediné co vám může stát v cestě, je váš strach, popřípadě lenost, jít do akce na vlastní triko. Ale věřím, že vše je jen otázka skutečného odhodlání a opravdové vnitřní motivace něco změnit a nebát se tak vykročit z komfortní zóny! Když jsme to tehdy dokázali my, proč by nemohl uspět kdokoliv jiný! Ráda budu oporou vašeho severského snu!

Najdi svou práci snů!

Sdílej dál!