Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku bez agentur, ať už jste student, nezaměstnaný nebo hledáte v životě změnu. Dozvíte se ode mě spoustu rad a typů, jak a kde hledat. Budu se vám snažit ulehčit cestu, jak jen to půjde!

Jmenuji se Nikola Pokorná a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska.
Po skončení vysoké školy, mě nejvíc děsila představa, že mě čeká práce od pondělí do pátku a stanu se tak novodobým otrokem v systému. 
Neměla jsem žádnou představu, čím bych se mohla živit. Po škole jsem neměla téměř žádné zkušenosti
Na jaře roku 2014 jsem potkala svého současného přítele a oba dva jsme vyhodnotili, že se nacházíme v totožné situaci. 
Bylo však nutné začít jednat, neb naše konto se pomalu a jistě tenčilo. Na účtě posledních 20 tisíc Kč se netvářilo zrovna optimisticky. 
Přesto jsme se rozhodli to risknout a zbylé peníze investovat na výjezd za prací do zahraničí.
   
 Po několika úvahách jsme zacílili na Skandinávii. Vzhledem k tomu, jak bylo vše na poslední chvíli, nám nezbylo nic než vyjet na blind a ptát se, jestli nás někdo nezaměstná. 
Bez kontaktů a jiných informací, jsme i tak práci našli právě v Norsku. Nakonec se ukázalo, že to bylo opravdu to nejlepší, co mohlo být! Cesta k cíli rozhodně však jednoduchá nebyla a stála nás opravdu hodně sil, nervů a trpělivosti. Zpětně to hodnotím, jako obrovské štěstí! 
 Nalezením práce to však nekončilo. Následovala celá eskapáda byrokratických formalit. Z počátku nám hodně dlouho trvalo, než jsme se v celém tom složitém systému papírování zorientovali
Měli jsme strach, abychom něco nepodcenili a na něco nezapomněli. Bohužel tu nebyl nikdo, kdo by nám byl oporou a museli jsme se spoléhat sami na sebe.
 Také se občas stalo, že jsme se dozvěděli o nějaké pro nás „novince“ až po tom, když jsme zjistili, že už jsme to udělali nějak špatně. Norské pokuty pro nás byli opravdu děsivý strašák. 
Vše jsme tedy zjišťovali za pochodu a můžu říct, že až po 3 letech jsme si začali být více jistí v kramflecích co se týče byrokratických formalit spojených s prací v Norsku.

Jak to vlastně všechno začalo s Pracuj v Norsku?

  To, co jsme ale museli podstoupit tehdy my, vy už nebudete muset! Na tomto blogu bych s vámi totiž ráda sdílela veškeré své know a znalosti, které jsme za ta léta získali!
Vaše cesta může být podstatně snazší a rychlejší! Jediné, co vám může stát v cestě, je váš strach, popřípadě lenost, jít do akce na vlastní triko. 
Ale věřím, že vše je jen otázka skutečného odhodlání a opravdové vnitřní motivace něco změnit a nebát se tak vykročit z komfortní zóny! 
Když jsme to tehdy dokázali my, proč by nemohl uspět kdokoliv jiný! Ráda budu oporou vašeho severského snu!

Najdi svou práci snů!

Chcete si to skutečně pojistit???
Získejte Navigátor za prací, který obsahuje to NEJ. Kromě eBooku s formuláři získáte také balíček kontaktů na více jak 200 zaměstnavatelů a unikátní vstup do VIP členské sekce s množstvím aktuálních inzerátů, čímž si zvýšíte Vaši šanci na úspěch až o 90%!

  • 37
    Shares