Mým cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku sám/a bez agentur, ať už jsi student, nezaměstnaný nebo hledáš v životě změnu. Dozvíš se ode mě spoustu rad a typů, jak a kde hledat. Budu se ti snažit ulehčit cestu, jak jen to půjde!

      Jmenuji se Nikola Pokorná a od roku 2014 jezdím pracovat sezonně do Norska.

   Po skončení vysoké školy, mě nejvíc děsila představa, že mě čeká práce od pondělí do pátku a stanu se tak novodobým otrokem v systému. Neměla jsem žádnou představu, čím bych se mohla živit. Po škole jsem neměla téměř žádné zkušenosti

    Na jaře roku 2014 jsem potkala svého současného přítele a oba dva jsme vyhodnotili, že se nacházíme v totožné situaci. Bylo však nutné začít jednat, neb naše konto se pomalu a jistě tenčilo. Na účtě 20 tisíc Kč se netvářilo zrovna optimisticky. Přesto jsme se rozhodli to risknout a zbylé peníze investovat na výjezd za prací do zahraničí.

       Po několika úvahách jsme zacílili na Skandinávii. Vzhledem k tomu, jak bylo vše na poslední chvíli, nám nezbylo nic než vyjet na blind a ptát se, jestli nás někdo nezaměstná. 

      Bez kontaktů a jiných informací, jsme i tak práci našli právě v Norsku. Nakonec se ukázalo, že to bylo opravdu to nejlepší, co mohlo být! Cesta k cíli rozhodně však jednoduchá nebyla a stála nás opravdu hodně sil, nervů a trpělivosti.


To, co jsme ale museli podstoupit tehdy my, ty už nebudeš muset! 

Tvá cesta bude tak o tolik snazší a rychlejší, jediné co ti může stát v cestě, je tvůj strach, popřípadě lenost, jít do akce na vlastní triko. Ale věřím, že vše je jen otázka skutečného odhodlání a opravdové vnitřní motivace něco změnit a nebát se tak vykročit z komfortní zóny! Když jsme to tehdy dokázali my, proč by nemohl uspět kdokoliv jiný! Ráda budu oporou tvého severského snu!